AKP’de çifte kriz…Hem Süleyman Soylu hem Binali Yıldırım: Kimler veto yedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şiddetli bel ağrısı nedeni ile tedavi görüyor. İstanbul’da evinde istirahat ettiği öğrenilen Soylu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki kriz ise devam ediyor. İçişleri Bakanlığı’na bağlı AFAD’ın başına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımcısı Fuat Oktay’ın oturması ve işleri devralması ile fitili ateşlenen kriz Erdoğan’ın milletvekili listelerini hazırlarken Soylu’ya danışmaması ile tırmandı.

İLK KEZ ODATV YAZDI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aracılar yollayarak “Seni Samsun’a göndereceğiz, oradan da Karadeniz’i yönet” mesajına alınan Bakan Soylu, “Ben artık milletvekili olmak istemiyorum. Ya bakan olarak devam ederim ya da bırakırım” dediğini Türkiye Odatv’den öğrenmişti.

İKİNCİ KRİZ: BİNALİ YILDIRIM

Son 48 saattir evinden çıkmayan ve istirahate çekilen Soylu’nun kararından geri adım atmadığı belirtildi. Soylu gerilimi devam ederken AKP’de yeni bir krizin perdesi aralandı. AKP Genel Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’a milletvekili yapılmayacağının bildirilmesine rağmen adaylık başvurusu yaptığı kaydedildi.

KİMLER VETO YEDİ

Öte yandan 3 dönem kuralına takılan isimlerde belli olmaya başladı. Odatv’nin edindiği bilgilere göre AKP Genel Başkan Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın ve AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin’in de aday yapılmayacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir