Bitcoin’in Her Adımını Bilen Analistten Sıcak BTC Tahmini!

Efsanevi trader Peter Brandt, Bitcoin fiyatının geleceği ve tahminleri hakkındaki görüşlerini dile getiriyor. BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes ise BTC için bol sıfırlı fiyatlardan bahsediyor.

Efsanevi trader Peter Brandt: Bitcoin “Tepenin Kralı” olacak

Son zamanlarda, Bitcoin fiyatı için bazı analistler, 69.000 dolarlık mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesine kıyasla 100.000 dolar ila 1 milyon dolar aralığında öngörüler paylaşıyorlar. Eski Coinbase CTO’su Balaji Srinivasan, Mart 2023’te BTC’nin 90 gün içinde 1 milyon dolara kadar çıkacağını öngördüğünde haber yaptı. Yakın tarihli bir tahminde Standard Chartered Bank, Bitcoin’in 2024’ün sonuna kadar 100.000 doları aşabileceğini ve kripto kışının geride kaldığını öngördü.

Efsanevi trader Peter Brandt, son 24 aydaki davranışları göz önünde bulunduruyor. Buradan hareketle, Bitcoin fiyatının beklentileri hakkında yükseliş görüşünü dile getiriyor. Daha önce, trader Bitcoin fiyatının 40.000 dolar aralığına ulaşmasının muhtemel olduğunu öngördü. Brandt, son iki yıldır Bitcoin baskınlık modelindeki iniş ve çıkışlara dikkatleri çekiyor. Mevcut seviyeden bir kırılma görülürse BTC fiyatında büyük bir artış olacağı konusunda iyimser olduğunu söylüyor. Bu bağlamda Brandt, şu açıklamayı yapıyor:

Bitcoin Baskınlık grafiği şu anda birden fazla üst ve alt sınır teması olan 24 aylık bir dikdörtgen oluşturdu. Şimdilik bu aralık sınırlayıcı. Ancak, bu aralığın kararlı bir şekilde kırılması büyük bir öneme sahip olacak.

Genel olarak, Bitcoin’in ileriye dönük olarak kripto piyasası için yalnız “Tepenin Kralı” olabileceğini söylüyor. Şu anda BTC, başlıca kripto varlıkları arasında toplam piyasa kapitalizasyonunun %45’ini oluşturuyor.

Arthur Hayes: BTC 1 milyon dolara ulaşmaya hazırlanıyor

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Silvergate ve Silicon Valley gibi birkaç büyük banka çöktü. Öte yandan Bitcoin (BTC) fiyatı son 60 günde %26 gibi muazzam bir artış gösterdi. Bitcoin, ortaya çıkan küresel bankacılık krizinin ortasında büyük bir artış kaydetmeyi başardı. Bununla birlikte, kripto para borsası BitMEX’in kurucu ortağı, bankacılık krizinin BTC üzerindeki etkisini dikkate alıyor. Bu krizin, Bitcoin değerinin 1 milyon dolara ulaşmasına yol açacağına olan inancını hala destekliyor.

Raporlar, ABD’li yetkililerin çökmekte olan First Republic Bank hakkında acil kurtarma görüşmelerine başladığını gösteriyor. Bu kapsamda BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, başka bir Cuma ve başka bir ABD bankasının Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) tarafından tarihi bir çöküşün eşiğinde olduğunu belirtiyor. Hayes, First Republic Bank ile ilgili sorunun, az sayıda hazine bonosu ve çok sayıda ticari gayrimenkul kredisi tutan bilanço olduğunu kaydediyor. Ancak bu krediler bankacılık finansman programı için uygun teminatlar değildi.

Hayes, bazı bankalar FRC’yi kurtarmaya karar verene kadar, bankacılık finansman programının diğer kredi türlerinin hafta sonu boyunca yeni basılmış dolarlarla takas edilmesine izin vermesinin beklendiğini de sözlerine ekliyor. Ayrıca Hayes, ortaya çıkan bu durumun BTC fiyatını 1 milyon dolara çıkarmasını bekliyor. Yeni basılan dolarların dolaşıma girmesi, birkaç trilyon daha ekleneceği anlamına geliyor. Bu yüzden, bu gelişme Bitcoin’in bir basamak daha yükselmesini sağlayacak. Fed’in ABD banka bilançosunun daha büyük bir dilimini destekleyerek, sorunu çözmeye çalışacağını de sözlerine ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir