Elon Musk’ın Gidişinin Ardından Yeni Twitter CEO’sunun İsmi Sızdırılmış Olabilir!

Twitter CEO’su Elon Musk, dün akşam saatlerinde şirket için yeni bir CEO’yu işe aldığını duyurmuş ve görevinden ayrıldığını açıklamıştı. Bugün internette dolaşan haberlerde yeni Twitter CEO’sunun kim olacağına dair iddialar yer aldı. Bakın, kapalı kapılar ardında konuşulan o isim kim…

Elon Musk Twitter yöneticiliğini sonunda dün akşam bıraktığını açıkladı. Musk bir süredir böyle bir adım atmak için sinyaller veriyordu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Twitter için yeni bir CEO işe aldığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Yaklaşık 6 hafta içinde başlayacak” ifadelerini kullanan Musk, Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknolojiden Sorumlu Başkan (CTO) olacağını, ürün, yazılım ve hizmetleri denetleyeceğini belirtti.

??

Musk’ın paylaşımından yeni CEO’nun kadın olacağı anlaşılırken, henüz isim verilmese de kulislerde yeni CEO’nun Linda Yaccarino olduğu söyleniyor.

Musk, yeni CEO’nun adını paylaşmamış olsa da The Wall Street Journal gibi güçlü kaynaklardan yeni CEO’nun Yaccarino olacağı iddia edildi.

60 yaşında olduğu bilinen Linda Yaccarino’nun bir Wikipedia sayfası yok ancak edinilen bilgilere göre ABD’nin en büyük yayın kuruluşlarından biri olan NBCUniversal’da 10 yılı aşkın süredir görev yaptığı biliniyor.

Şimdilerde ise küresel reklamcılık ve ortaklıklar başkanlığı yapan Yaccarino, dijital yayın platformu Peacock’ın reklamlı aboneliğini çıkaran isim olmuştu.

Twitter’da da reklam verenlerle ilgili önemli çalışmalar yürüteceği konuşulan Yaccarino’nun CEO’luğu neredeyse doğrulanmış oldu.

Yaccarino’nun yeni CEO olacağını öne sürdiği paylaşımları ile New York Times yazarı Luke Rudkowski, eleştiride bulunmuştu: ‘Shadow banlar (kısıtlamalar) geliyor.’

Musk, bu çıkışa tepki göstererek iddiaları neredeyse doğrulamış oldu:

Musk, şirketin yöneticiliğini üstlenecek kadar “aptal” birini bulur bulmaz Twitter CEO’luğu görevinden istifa edeceğini, sonrasında sadece yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğini belirtmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir