İsmail Saymaz: DSP lideri Aksakal, herhangi bir ittifaktan görüşme teklifi gelmediğini söyledi

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, DSP’nin Cumhur İttifakı’na katılacağı iddialarına ilişkin olarak, “DSP lideri Önder Aksakal ile görüştük. Aksakal, herhangi bir ittifaktan görüşme teklifi gelmediğini, dolayısıyla bir ittifaka katılıp katılmama yönünde karar almalarını gerektiren ortamın oluşmadığını söyledi” paylaşımını yaptı. 

Saymaz paylaşımında, “DSP Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Karakülçe ve Dilara Tombova bana ulaştı. Ne Cumhur İttifakı ile görüştüklerini ne de bu ittifaka katılma kararı aldıklarını söylediler.Bu arada 51 eski DSP’li bakan ve vekil Millet İttifakı’nı ve Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı. DSP lideri Önder Aksakal ile görüştük. Aksakal, herhangi bir ittifaktan görüşme teklifi gelmediğini, dolayısıyla bir ittifaka katılıp katılmama yönünde karar almalarını gerektiren ortamın oluşmadığını söyledi. Aksakal, görüşme tekliflerine kapılarının açık olduğunu kaydediyor” ifadesini kullandı. 

TIKLAYIN | Candan Yıldız yazdı:  DSP Genel Başkanı Aksakal, Parti Meclisi’nden yetki almadan mı Cumhur İttifakı’na katılım arayışında?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir