Son Dakika: MHK Başkanı Lale Orta: Fenerbahçe-Beşiktaş derbisinde Arda Güler için çalınan penaltı kesinlikle yanlış bir karar

MHK Başkanı Lale Orta, yayıncı kuruluş beIN Sports’ta eski hakem Hugh Dallas ile Süper Lig’deki tartışmalı pozisyonları değerlendirdi.

“HER AY 1 GÜN BELİRLEYİP DEĞERLENDİRELİM”

Süper Lig ekiplerine çağrıda bulunan Orta, “17 kulübümüz ve hepsinin değerli teknik direktörlerinin bizden açıklanmasını istedikleri pozisyonlar varsa, her ay 1 gün belirleyelim. İkişer pozisyonu bize göndersinler. İster TFF çatısı altında ister Kulüpler Birliği çatısı altında buluşalım. Tüm pozisyonları şeffaflıkla açıklayacağımızı MHK olarak tekrar dile getirelim” ifadelerini kullandı.

“KESİNLİKLE YANLIŞ BİR KARAR”

Orta, Beşiktaş’ın Fenerbahçe’yi 4-2 mağlup ettiği derbide Arda Güler’in penaltı pozisyonunda verilen kararın kesinlikle yanlış olduğunu söyledi. Orta, “Arda Güler’in pozisyonunda kesinlikle bir penaltıdan söz edemeyiz. Hatta bir simülasyondan, aldatmacadan da bahsedebiliriz. Dünyanın hiçbir yerinde, seyrettirdiğiniz zaman bir kişinin buna penaltı diyeceğini düşünmüyorum. Yanlış karar. VAR da hatalı karar vererek bunu düzeltmedi” dedi.

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir