Naci Görür: iki farklı partiden iki farklı şehir için teklif aldım

Prof. Dr. Naci Görür bu hafta Candaş Tolga Işık’ın TV100’de yayımlanan “Az Önce Konuştum” programına konuk oldu. Görür, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde kendisine Belediye Başkan adaylığı teklif edildiğini söyledi.

İki partinin de teklif götürdüğünü söyleyen Görür, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı teklif edildi. İstanbul Büyükşehir’i İYİ Parti teklif etti, Elazığ Belediye Başkanlığını CHP etti. Teklifler oldu, çok teşekkür ederim beni onore ettiler.” dedi.

Candaş Tolga Işık’ın “Kabul etmediniz mi?” sorusuna ise Naci Görür şu yanıtı verdi;

“Kabul edip etmemek değil benim yoluma yöntemime inancıma ters. Ben partiler dışı siyaset dışında olmalıyım ki beni AK Parti de dinlesin CHP de dinlesin, MHP’de dinlesin. Beni takip edenlerin önemli bir kısmı AK Partili, MHP’li. Yazıyorlar bana ‘Hocam Allah senden razı olsun’ diye. Ben bir partinin adamı olabilir miyim yani? Naci Görür olarak bir oyum var o ayrı. Ama biz bu deprem belasını bu ülkenin başından def edeceksek Türkiye Cumhuriyeti olarak, hükumetiyle, muhalefetiyle, siyaseti bu işin dışında bırakmamız gerekiyor.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir