Ne Ronaldo ne Giggs… Türk efsaneyi anlattı

Bir zamanlar West Ham United’ın efsane kaptanı olan ve şu an aynı kulübün Sportif Direktörlüğünü üstlenen Mark Noble, Monaco’daki Kupa 3’ün kura çekimini gerçekleştiren isimler arasındaydı. Katıldığı “Happy Hour Podcast” isimli Youtube programında konuşan Noble, futbolculuğu dönemindeki karşısında mücadele ettiği favori oyuncusunun, o dönem Blackburn’de oynayan Tugay Kerimoğlu olduğunu açıkladı.

“BANA UNUTAMAYACAĞIM BİR FUTBOL DERSİ VERDİ”

Katıldığı programda karşısında oynamakta en çok zorlandığı futbolcular sorulan Noble bu soruya cevap olarak Gerard, Scholes, Lampard, Fabregas ve Tugay Kerimoğlu’nu gösterdi.

Sunucular Türk futbolcu Tugay Kerimoğlu’nun adının geçmesine şaşırınca Noble şu ifadeleri kullandı:
“Bir çok oyuncu söyleyebilirdim. İlk çıkış yaptığım dönemi ele aldım, oyun olarak daha tam olgunlaşmamıştım. Tugay ilk kez sahneye çıktığım dönemde bana resmen ders verdi. Isınırken onu seyrediyordum, saçlarını geriye yapıştırmıştı ayakkabısının ipleri açıktı. Hafif tempoda koşuyordu. Bu ihtiyarı darmaduman ederim diyordum. Bana ders verdi. Bir çok isim söyleyebilirdim, Ronalda, Eden Hazard, Ryan Giggs, Agüero gibi söyleyebilirdim. Ama bana merkez orta sahada ders verdi. Kendimi berbat hissetmiştim. Genç, küstah ve kendini en iyi sanan bir çocuğa güzel bir ders vermişti.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir