Promosyon fuarı başlıyor: Sektör 4 milyar dolarlık ihracat bekliyor

Firmaların global gücü olma adına 35’ncisi düzenlenen Promosyon Show; binlerce ürünü, yenilikleri yurt içi ve yurt dışından katılım sağlayacak kurumsal alıcıların beğenisine sunacak.

Pandemi ve sonrasında Çin’deki tedarik zincirinin bozulması Türkiye’nin promosyon sektöründeki cazibesini artırdı. Coğrafi konum, kaliteli ürün ve zamanında teslimle dikkatleri üzerine çeken Türkiye, alternatif pazar arayışına giren Asya, Avrupa ve Afrika kıtasındaki birçok ülkenin kurumsal satın almacısını Türkiye pazarına çekmeyi başardı.

BİRÇOK ÜLKEDEN KURUMSAL SATIN ALMACILAR GELECEK

Başta Avrupa, Asya, Afrika ve Orta Doğu’daki birçok ülkeden kurumsal satın almacı alım yapmak için 27 Eylül’de Promosyon Show’da olacak.

Fuarda; deri-tekstil, dekorasyon ürünleri, ofis malzemeleri, kırtasiye, seramik, el aletleri, toprak ve cam ürünleri, baskılı materyaller, elektronik ürünler, makine ekipmanları, oyuncaklar, şarj aletleri gibi binlerce promosyon ve hediyelik eşya ürünü sergilenecek.

Yerli ve yabancı alıcılar, klasik ve teknolojik promosyon ürünlerin yanı sıra fuarda kişi ve kurumlar için tasarlanan özel ürün yelpazesini de yakından inceleme fırsatı bulacak.

Türkiye’nin promosyon ve hediyelik eşya ürünleri sektöründe faaliyet gösteren firma yetkilileri, fuar süresince sektör profesyonelleri ile buluşarak B2B alanlarında tedarikçilerle iş görüşmesi gerçekleştirebilecek.

MEHMET YÜCETÜRK, “FUARIMIZ BİRÇOK ÜLKE İLE TİCARET VE İŞ HACMİNİ ARTIRACAKTIR”

Promosyon Show fuarında yeni ürünlerle yerli ve yabancı satın almacıların karşısına çıkacaklarını belirten PROMOTÜRK Başkanı Mehmet Yücetürk, “Bu yıl 35. fuarımızı düzenliyoruz. Birçok dernek üyemizle yaptığımız görüşme sonucunda gördük ki; Promosyon Show fuarında firmalarımız pandemi sonrası oluşan talebe daha sağlıklı cevap verebilme adına yeni ürünleriyle yerli ve yabancı satın almacıların karşısına çıkacak. Bu fuarın Avrupa ve diğer bölge ülkeleri ile iş birliğini ve ticaret hacmini arttıracağına inanıyoruz. Fuarda kurumsal alıcılar, hem içinde bulunduğumuz yılın hem de 2024 yılının promosyon siparişlerini verecek. Tanıtım ürünleri sektörünün yeni trendleri takip etmek, en son çıkan ürünleri yerinde görmek ve deneyimlemek, üreticiler ile kontak kurmak, B2B görüşmelerle ticaret hacmini arttırmak isteyen tüm girişimcileri Türkiye’nin tek, Orta Doğu ve Balkanlar’ın en büyük kurumsal tanıtım ürünleri fuarı olan Promosyon Show’a bekliyoruz” dedi.

Promosyon Show fuarı 27 Eylül 2023 Çarşamba günü başlayıp 30 Eylül Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir